20120427nb009

Znany z gal MMA Attack Krzysztof Jotko odniósł kolejne zawodowe zwycięstwo. Niepokonany Polak w swoim debiucie w UFC pokonał na punkty Brazylijczyka Bruno Santosa. W ten sam weekend swoją walkę wygrała Agnieszka Niedźwiedź.

Trwa udana passa zawodników MMA Attack na dużych zagranicznych galach. W piątek Krzysztof Jotko został kolejnym Polakiem, który zadebiutował w UFC. 24-latek zrobił to w imponującym stylu, wygrywając na punkty z Brazylijczykiem Bruno Santosem. Faworytem pojedynku był rywal, ale Jotko pokazał bardzo dobre przygotowanie taktyczne i kondycyjne. W drugiej rundzie przejął kontrolę nad przebiegiem pojedynku i jednogłośnie wygrał w oczach sędziów. Jotko po ogłoszeniu werdyktu przypomniał wszystkim, że jego bazą jest taniec breakdance i dał próbkę swoich umiejętności w oktagonie UFC. Obecnie Jotko legitymuje się nieskazitelnym rekordem 14-0, a dwie z tych wygranych odniósł na galach MMA Attack, pokonując kolejno Damira Hadzovicia i Bojana Velickovicia.

Niepokonana w zawodowych startach pozostaje także 18-letnia Agnieszka Niedźwiedź. „Kuma” w sobotę stoczyła walkę na gali Cage Warriors 62 w Newcastle, gdzie na punkty pokonała Angielkę Kerry Hughes. Zawodniczka Natal Gold Team Katowice to pierwsza kobieta, która wygrała w oktagonie MMA Attack, kiedy na ostatniej gali w Spodku odprawiła przed czasem Klaudię Apenit.