Plejada gwiazd polskiego MMA spotka się 5 listopada na Torwarze na gali MMA ATTACK!

Wydarzenie to od miesięcy rozgrzewa wyobraźnię fanów sportów walki głównie dzięki nazwiskom zawodników z czołówki rankingów MMA, którzy zawsze dają emocjonujące walki, nie kalkulują i nie cofają się przed ciosem rywala.
Tomasz „Gorilla” Drwal, Damian „Polish Pitbull” Grabowski, Michał „Masakra” Kita, Maciej „Highlander” Górski staną w klatce naprzeciwko zagranicznych, klasowych rywali, tworząc iście wybuchową mieszankę! To show z pewnością długo pozostanie w pamięci kibiców! Zadbają o to również dwaj odwieczni wrogowie: Marcin „El Testosteron” Najman i Przemysław Saleta, którzy 5 listopada stoczą rewanżowy pojedynek, tym razem w formule K-1. Poprzednią walkę skłóconych fighterów śledziło przed telewizorami ponad 4,5 miliona widzów, a kilkanaście tysięcy dopingowało swoich faworytów na żywo. Z pewnością i tym razem kibice stworzą na hali gorącą atmosferę i swoim głośnym dopingiem poprowadzą jednego z zawodników do zwycięstwa.

Chcesz na własnej skórze poczuć dreszcz emocji prawdziwych walk w klatce? Przyjdź na Torwar! Kup bilet już dziś!
Będzie komu kibicować nie tylko w walce wieczoru! W pojedynkach w formule MMA swoje walki stoczą gwiazdy polskiego MMA. Będzie to gala wielkich powrotów. Przed warszawską publicznością ponownie zaprezentuje się Tomasz Drwal – pierwszy Polak walczący w kultowej, największej na świecie, amerykańskiej federacji MMA – UFC. Jego rywalem będzie wymagający przeciwnik ze Stanów Zjednoczonych, przedstawiciel legendarnego klubu Alliance MMA, Gary Padilla. Obaj panowie doskonale znają się ze wspólnych treningów, jednak zapowiadają, że w oktagonie taryfy ulgowej nie będzie. – Może po walce wybierzemy się na wspólne piwo, wcześniej jednak obaj damy z siebie wszystko, bo kochamy smak wygranej! – stanowczym tonem stwierdza, trenujący na co dzień w Krakowie Drwal.

Kolejny wielki powrót po ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją – Damian Grabowski, pierwszy w rankingu Polaków w wadze ciężkiej, skrzyżuje rękawice z Brazylijczykiem Joaquim’em „Mamutem” Ferreirą. Zwycięstwo nad rywalem zza Oceanu będzie dla Grabowskiego przepustką do wielce przez fanów MMA oczekiwanej walki z Konstantinem Gluchovem, doskonale znanym polskiej publiczności zawodnikiem z Rygi.

Niezwykle emocjonująco zapowiada się pojedynek drugiego w rankingu „ciężkich” Michała Kity. „Masakra” przegrał swoje ostatnie trzy walki, nie dziwi więc jego ogromna motywacja do walki. W każdym wywiadzie zapowiada, że jego pojedynek będzie najlepszą walką tego wieczoru: – Ja nie kalkuluję. Muszę to wygrać, więc albo gościa znokautuję, albo mnie stamtąd wyniosą! – mówi Kita, który gotowy jest pójść na otwartą wymianę ciosów. Zabrzanin stanie do walki z Eddiem Sanchez’em, wszechstronnym zawodnikiem pochodzenia dominikańsko-meksykańskiego.
Silną obsadę na gali 5 listopada będzie miał Poznań, z którego pochodzi dwóch zawodników: Borys Mańkowski i Sebastian „Brzeszczot” Grabarek. Mańkowski znany jest z niezwykle efektownego stylu walki. Ten bardzo młody jak na starty na zawodowych galach MMA, 22-letni zawodnik, sam przyznaje, że młodość nie zawsze pomaga w walce: – Potrafię się czasem „podpalić”, co w MMA nie jest dobre. Dzięki temu daję jednak zawsze dobre walki, a mój największy kibic – moja dziewczyna Danusia, może być ze mnie dumna! – cieszy się Poznaniak. Na Torwarze rękawice skrzyżuje z doskonale znanym fanom sportów walki Peterem Sobottą –niemieckim zawodnikiem urodzonym w Polsce, który ostatnie swoje walki stoczył w UFC – najbardziej prestiżowej federacji MMA. – To będzie z pewnością najtrudniejsza walka w mojej karierze! – przyznaje Mańkowski. Jego klubowy kolega, Sebastian Grabarek, nr 1 w Polsce w kategorii do 66 kg, również nie będzie miał łatwego zadania. Przeciwnikiem „Brzeszczota” na gali MMA ATTACK będzie niezwykle doświadczony zawodnik z Francji, Johnny Frachey z rekordem zawodowego MMA 13-8-0.

Kalkulować nie będą na pewno dwaj debiutanci, którzy po raz pierwszy dostaną szansę zaprezentowania się tak szerokiej publiczności. Maciej Sikoński i Dominik Malinowski to jedyna para Polaków listopadowej gali. Obaj są ogromnie zdeterminowani do zaprezentowania pełni swoich możliwości i z pewnością żaden nie odpuści. – To może być najbardziej widowiskowy i emocjonujący pojedynek całej gali! – zapowiada trener Malinowskiego, legendarny zawodnik MMA Łukasz „Juras” Jurkowski. Jurkowski pełni także funkcję matchmakera gali – to on zestawił zawodników do wszystkich pojedynków. – Moja praca polegała na znalezieniu godnych, klasowych rywali dla polskich fighterów. Cieszy mnie fakt, że nie miałem szukać mięsa armatniego, tylko rywali, którzy dadzą dobry pojedynek i stworzą wielkie show – opowiada popularny „Juras”.

Na gali 5 listopada do sportu powróci Maciej Górski, zawodowy Mistrz Świata Karate full-contact, zdobywca pasa mistrzowskiego największej federacji MMA w Europie  – KSW. Kontrowersyjny „Góral” w marcu tego roku postanowił zakończyć karierę MMA, jednak po namowach szefa organizacji MMA ATTACK, powraca do sportu! Utytułowany zawodnik, multimedalista Mistrzostw Polski w karate, na Torwarze stanie do walki z Erinem Beach’em, Amerykaninem reprezentującym barwy legendarnego klubu Blackhouse Nogueria. Beach to bokser z amatorskim rekordem 11-1 – zapowiada się więc emocjonujące i widowiskowe starcie dwóch stójkowiczów.

Gala  MMA  ATTACK  to  połączenie  perfekcyjnej  organizacji  widowiska  z  najwyższym  poziomem sportowym. Organizacja MMA ATTACK swoje wzorce czerpie bezpośrednio z USA, obecnie największego zagłębia sportu MMA na świecie. Stąd też wszystkie walki na gali 5 listopada toczyć się będą w oktagonie, tzw. klatce, czyli na ośmiokątnej macie, ograniczonej siatką. Choć wielu osobom „klatka” może nasuwać negatywne skojarzenia, w rzeczywistości jest najbezpieczniejszą dla zawodników i stwarzającą najbardziej optymalne do walki warunki formą areny. Nie ma tu sytuacji, tak częstych na ringu, kiedy to zawodnicy w ferworze walki wypadają za liny, lub też gdy sędzia, w trosce o ich bezpieczeństwo, przerywa pojedynek i przenosi walkę na środek maty. W klatce zawodnicy zdani są tylko na siebie, swoje umiejętności, wytrzymałość i determinację do walki!
Piękniejszą stronę gali 5 listopada zapewnią atrakcyjne ring-girls oraz prowadząca imprezę, znana z anteny TVN i TVN Turbo, Dorota Gardias. Wspólnie z uroczą prezenterką galę poprowadzi Irek Bieleninik.
Gala MMA ATTACK rozpocznie się o godz. 19.30, wejście na Torwar od godz. 18.00. Bilety do kupienia na stronie Eventim.pl, w salonach Empik, sklepach Media Markt i Saturn oraz w formie zamówień grupowych poprzez kontakt z przedstawicielem organizatora, Jakubem Wideńskim (jakubwidenski@mma-attack.com, tel. 794 749 128).

Karta walk gali MMA ATTACK 2011
MMA
1. Maciej Sikoński (3-0) vs Piotr Niedzielko (1-1-1), kat. do 70 kg
2. Sebastian Grabarek (5-1-1) vs Johnny Frachey (13-8), kat. do 66 kg
3. Borys Mańkowski (10-4) vs Peter Sobotta ( 8-4), kat. do 77 kg
4. Maciej Górski (10-5) vs Juan Barrantes (8-6), kat. do 70 kg
5. Damian Grabowski (13-1) vs Joaquim Ferreira (11-6), kat. 93+ kg
6. Michał Kita (10-6) vs Ricco Rodriguez (47-12), kat. 93+ kg
7. Tomasz Drwal (18-4-1) vs Gary Padilla (12-4-0), kat. do 84 kg

Formuła K-1
Przemysław Saleta vs Marcin Najman